همه اطلاعات ايمپلنت و كاشت دندان
همه چيز درباره ايمپلنت
 
هزينه جرمگيري دندان در سال 98
جرمگيري دندان به طور كلي در سال يك يا نهايتا دو بار توصيه مي شود كه انجام گردد. هزينه جرمگيري دندان در سال 98 از حدود 380 هزار تومان تا 500 هزار تومان متغير مي باشد. كه اين محدوده قيمت به علت نحوه انجام كار و جلسات جرمگيري مي باشد.
عصب كشي دندان چيست؟
عصب كشي دندانRoot canal treatment ) - دندان داراي دو قسمت تاج و ريشه مي باشد، تاج داراي قسمت بيروني به نام مينا و يك قسمت دروني به نام عاج مي باشد، درست در زير عاج يك محظه اي وجود دارد كه اطاق پالت ناميده مي شود.
 
هزينه عصب كشي دندان در سال 98
هزينه عصب كشي دندان به موارد و فاكتور هاي مختلفي بستگي دارد كه مي تواند باعث كم يا زياد شدن اين هزينه باشد. در واقع عصب كشي دندان در يك كلينيك دندانپزشكي هزينه ثابت و مشخصي ندارد. اما به طور كلي مي توان محدوده 700 الي 1 ميليون تومان را براي هزينه درمان عصب كشي دندان با توجه به چند كاناله بودن درمان آن در نظر گرفت.
 
ايمپلنت زيركونيا بهتر است يا تيتانيوم؟
نكاتي كه هنگام انتخاب جنس ايمپلنت بايد در نظر بگيريد به صورت زير است: آلرژي به تيتانيوم: شايد نگراني اصلي افرادي كه چنين سوالي ميپرسند، آلرژي به تيتانيوم باشد. در واقع احتمال آلرژي به تيتانيوم بسيار نادر است. تحقيقات نشان ميدهند درصد بسيار كمي از مردم (6%) به تيتانيوم ممكن است آلرژي داشتهب اشند. به علت حساسيت ضعيف، آزمايش خراش پوستي براي شناسايي آلرژي مناسب نيست و كاربرد آن در اين زمينه محدود است. به جاي آن از تست مليسا براي شناسايي حساسيت به تيتانيوم استفاده ميشود. گاهي نتيجه اين آزمايش مثبت كاذب است يعني به اشتباه تاييد ميكند به تيتانيوم آلرژي داريد. تست واكنش پذيري مواد كليفورد: يك آزمايش خون مشخص ميكند نمونه سرم خون به مواد دندانپزشكي شناخته شده چگونه واكنش نشان ميدهد. اگر چه اين آزمايش ممكن است اطلاعات مطمئني از جمله آلرژِهاي كنوني را در اختيار دندانپزشك قرار دهد اما نميتوان از آن براي آزمايش موادي كه در داخل بدن بيمار قرار ميگيرد و در معرض ديد نيست، با اطمينان استفاده كرد.
محدوديت مكاني براي استفاده از ايمپلنت زيركونيا : برخي از بيماران با كمك ايمپلنت ميخواهند همه دندانهاي يك فك خود را بازسازي كنند. در چنين مواردي براي دستيابي به نتايج بهتر بايد اباتمنتها سفارشي براي بيمار ساخته شوند تا زاويه و طراحي دلخواه و ايده آل داشته باشند. در چنين مواردي ايمپلنتهاي زيركونيا با طراحي يك تكه، ممكن است قابل استفاده نباشند.
زيركونيا دچار خوردگي نمي شود: زيركونيا مشكل خوردگي با گذر زمان ندارد و از اين بابت خيالتان راحت خواهد بود. عدم وجود مشكل شوك الكتريكي در ايمپلنت زيركونيا: در مورد ايمپلنت تيتانيومي گفته مي شود اگر ترميم فلزي ديگري در دهان باشد، ممكن است دچار مشكلي به نام جريان پيزوالكتريك شويد. در مورد ايمپلنت زيركونيا چنين مشكلي وجود ندارد. زيركونيا رساناي گرما نيست و حرارت را منتقل نمي كند.
نتيجه گيري
هم تيتانيوم و هم زيركونيا موادي زيست سازگار هستند و بدن آنها را پس نمي زند بنابراين مشكلي از اين بابت در مورد هيچ يك وجود ندارد. اما هر يك از اين مواد ويژگي هاي خاص خود را دارند و هر يك برتري هايي بر ديگري دارند. بنابراين براي تصميم گيري براي كاشت ايمپلنت دندان تيتانيومي يا زيركونيا، بايد شرايط، خواسته ها و اولويت هاي خود را در نظر بگيريد.
 
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۶:۰۵:۲۲ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب