همه اطلاعات ايمپلنت و كاشت دندان
همه چيز درباره ايمپلنت
 
روكش دندان
روكش دندان - پروتزهاي ثابت دندان كه در اصطلاح عامه به آن روكش دندان يا قاب مي‌گويند، علاوه بر تامين استحكام براي ساختار از دست رفته دندان، زيبايي يك دندان سالم را نيز تامين مي‌كند و حتي در صورتي كه مراحل ساخت آن با دقت انجام شود ممكن است با دندان‌هاي طبيعي فرد قابل تفكيك نباشد.
پروتز دندان
دندان‌ها در طول گذر زمان ممكن است در اثر پوسيدگي يا ضربه تخريب شوند. درصورتيكه اين تخريب حجم كمي از دندان را شامل شود، نسج تخريب‌شده دندان توسط مواد ترميمي جايگزين مي‌شود. اما درصورتيكه دندان مقدار زيادي از نسج خود را از دست داده باشد ممكن است ساختار باقي مانده دندان نيازمند حمايت باشد. در چنين حالتي دندانپزشك راهكاري جز ترميم دندان را به شما پيشنهاد مي‌كند و آن استفاده از پروتز دندان است.
پست دندان
پست دندان - اغلب دندان‌هايي كه به علت پوسيدگي‌هاي وسيع نياز به درمان ريشه دندان پيدا مي‌كنند، پس از درمان ريشه و برداشت پوسيدگي‌ها، نسج زيادي از دست مي‌دهند و اين‌گونه دندان‌ها نيازمند نوعي حمايت داخل ريشه‌اي هستند كه به آن پست دندان (Post) گفته مي‌شود. پست دندان ميله‌اي از جنس فلز است كه داخل كانال دندان قرار مي‌گيرد و باعث گير روكش به دندان مي‌شود. در قسمت بالاي ميله هم قسمتي شبيه تاج بازسازي مي‌شود كه به كلاهك يا كور (core) معروف است. اين دو قسمت به دندان چسبانده مي‌شود و سپس مراحل بعدي ساخت روكش مانند دندان عادي ادامه پيدا مي‌كند. فرم خاصي از تراش براي دنداني كه قرار است زير روكش برود لازم است.
بريج دندان
بريج دندان - اگر دندان يا دندان‌هايي از دهان ما كشيده شود و دوست داشته باشيم كه آنها را به نوعي جايگزين كنيم، بريج دندان يكي از راه‌حل‌هاي جايگزيني دندان‌هاي از دست رفته است. براي قرار دادن بريج دندان بايد دندان‌هاي دو طرف منطقه بي‌دندان، به همان شكلي كه براي قرار دادن روكش ذكر شد، تراش بخورند (حتي اگر اين دندان‌ها سالم باشند) و سپس چند روكش به هم پيوسته به شكل يك پل ( بريج دندان ) از يك سمت ناحيه بي‌دندان تا سمت ديگر دندان‌ها را به هم وصل كنند و ناحيه بي‌دندان هم به كمك روكش‌هاي مياني پر شود.
روكش زيركونيا
روكش زيركونيا | مزيت هاي روكش زيركونيا - در روكش زيركونيا زيبايي در عالي ترين سطح به دليل عدم بكار رفتن فلز مي باشد و ساختار روكش زيركونيا قدرت و استحكام بالايي دارد. از مزاياي ديگر زيركونيا، استفاده از آن جهت بيماراني كه حساسيت دنداني به سرما و يا گرما دارند مي باشد كه به علت ساختار خاص اين ماده، به عنوان عايق دندان عمل كرده و از انتقال حرارت جلوگيري مي كند. در بيماراني  نيز كه به بعضي فلزات و يا آلياژهايي حساسيت دارند بهترين گزينه توصيه شده مي باشد. به علت ساختار بسيار شفاف و عبور نور از آن، بسيار بسيار طبيعي بوده و قابل تشخيص از اندام هاي طبيعي نمي باشد. قيمت روكش زيركونيا در مقايسه با نوع فلزي آن بالاتر مي باشد. در واقع قيمت روكش هاي زيركونيا بسته به نوع موادي كه براي هر شخص مورد استفاده قرار مي گيرد، متفاوت است. همانطور كه اشاره شد اين نوع روكش ها ظاهري بسيار شبيه به دندان معمولي دارند. هزينه روكش زيركونيا در سال 98 در حدود 1 ميليون و 900 هزار تومان به بالا مي باشد.
روكش PFM
روكش PFM به طور معمول از ساختار فلزي برخودار هستند. روكش هاي PFM به علت وجود فلز در زير ساختار خودكار و به عبور نور نيستند و در نتيجه رنگ طبيعي دندان زير خود را نمي تراش بازتاب دمنرو به همين علت تفاوت بين روكش PFM و دندان هاي كناري آشكار مي شود. از به علت وجود فلز منجر به ايجاد حساسيت گرمايي و سرمايي مي شوند. و موجب ايجاد رنگ سياه در اطراف شبيه دنداني مي گردند و چون تمامي مراحل آن توسط دست و بدون دخالت دستگاه مي باشد از دقت و ظرافت كمتري نيز برخودار است.
منبع سايت www.drsojodi.com
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۲۲:۵۹ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب