همه اطلاعات ايمپلنت و كاشت دندان
همه چيز درباره ايمپلنت

 

 ايمپلنت چيست؟

اگر فردي دندان خود را از دست بدهد ايمپلنت يا فيكسچر در اندازه همان ريشه به جاي آن قرار داده مي شود. فيكسچرها قطعاتي در اندازه دندان طبيعي مي باشند.  فيكسچر ها توسط ابزار بسيار دقيقي كنترل مي گردند و توسط دستگاه هاي بسيار دقيق ساخته مي شود.

 

ايمپلنتولوژيست

 

ماده اي كه در ساخت ايمپلنت دندان استفاده مي شود، تيتانيوم است كه در واقع فلزي با كيفيت خوب محسوب مي شود. اين قطعات از جنس تيتانيوم هستند كه داراي تطابق بيولوژيك با بدن مي باشند و هيچگونه واكنش آلرژيك با بدن ندارند. تيتانيوم باعث ايجاد يك لايه محافظ در برابر خوردگي و تحليل بر روي سطح خود مي شود. خاصيت غير مغناطيسي بودن آن و مقاومت در برابر اكسيژن و تركيبات اسيد و نمك شرايط لازم را براي استفاده از آن در ساختار استخوان فراهم مي كند. به دليل خصوصيات ذكرشده ، هنگامي كه فيكسچر در فك بيمار قرار بگيرد، يك جسم خارجي به شمار نمي رود و با قرارگرفتن در فك بيمار با آن سازگار مي شود. قطعه فيكسچر باعث رشد استخوان هاي كنار دندان هم مي شود و از تحليل استخوان فك جلوگيري به عمل مي آورد.


نقش ليزر در جراحي ايمپلنت چيست؟

جراحي ايمپلنت با ليزر گزينه بهتر و با آسيب كمتر به بافت نرم و سخت در دندانپزشكي ايمپلنت ايفا مي كند.استفاده از ليزر در جراحي ايمپلنت سبب مي شود، محل جراحي با حداقل آسيب به بافت نرم و سخت، آماده شود .در واقع ما جراحي آتروماتيك و بدون آسيب در جراحي ايمپلنت با ليزر خواهيم داشت. در جراحي ايمپلنت با ليزر، ما قادر خواهيم بود فقط بافتهايي را كه نياز داريم، برداريم و به بافتهاي سالم اطراف، آسيبي وارد نمي كنيم.برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسيب خواهد بود.دقت انجام جراحي در اين روش بسيار افزايش دارد و خونريزي مانند روش جراحي با تيغ، نخواهيم داشت.

مزيت بزرگ ديگر جراحي ايمپلنت ليزر اين است كه پروسه بهبود زخم را سرعت ميبخشد. ما فقط بافت هدف را از بقيه بافتها جدا ميكنيم و به بافتهاي مجاور،  آسيب غير ضروري نمي زنيم. اين مزيت، فرايند التيام زخم را بهبود ميبخشد. جراحي ليزر به طور بسيار موثري، واكنش التهابي بافت را كاهش مي دهد يا از آن جلوگيري مي نمايد. همچنين ترشح آنزيم هاي بازدارنده فرايند التهابي را تقويت ميكند. ليزر خواص ضد ميكروبي هم دارد كه مشكلات عفونت را بر طرف مي نمايد. در آخر ليزر سبب تحريك التيام بافت سخت و نرم مي گردد. نتيجه نهايي اين نوع جراحي، بهبود و التيام  بهتر زخم نسبت به روشهاي قديمي جراحي است.روشهاي قديمي جراحي ايمپلنت اين مزيت ها را ندارند.
 
آيا از ليزر مي توان براي برداشتن آلوده اطراف ايمپلنت كه دچار التهاب شده، استفاده كرد؟
پاسخ بلي است.اين يكي از مهمترين مزيت ها و نقشهاي كاربرد ليزر در جراحي ايمپلنت ليزر است.انرژي ليزر خواص ضد ميكروبي  دارد كه باكتريهاي آسيب رسان را از بين ميبرد. پس از برداشتن بافت آلوده اطراف ايمپلنت و تميز كردن ناحيه مورد نظر، ميتوانيم التيام و بهبود بافت هاي سخت و نرم را با ليزر تحريك كنيم.

منبع: سايت دكتر سجودي
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۸:۰۷ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب