همه اطلاعات ايمپلنت و كاشت دندان
همه چيز درباره ايمپلنت
روكش دندان - پروتزهاي ثابت دندان كه در اصطلاح عامه به آن روكش دندان يا قاب مي‌گويند، علاوه بر تامين استحكام براي ساختار از دست رفته دندان، زيبايي يك دندان سالم را نيز تامين مي‌كند و حتي در صورتي كه مراحل ساخت آن با دقت انجام شود ممكن است با دندان‌هاي طبيعي فرد قابل تفكيك نباشد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۲۲:۵۹ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

چگونه مي توان ايمپلنت دندان را هم مانند لبخند زيبا طراحي كرد؟ شما مي توانيد با مطالعه مقاله  در وبسايت راد سلطان سينما، به تمام راهكارهاي داشتن ايمپلنت دندان زيبا و نحوه مراقبت آن پي ببريد.

 


 

چطور دندان‌هايي زيباتر داشته باشيم؟

دندان‌ها بخش مهمي از صورت، به ويژه لبخند را تشكيل مي‌دهند. در نتيجه، مراقبت از دندان اهميت زيادي در داشتن لبخندي زيبا دارد. مراقبت از بهداشت دهان و دندان نيز نقش بسزايي در پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي دهاني و بهبود سطح سلامت دارد. افراد به روش‌هاي گوناگوني مي‌توانند از دندان‌هاي خود مراقبت كنند. برخي از اين راهكارها عبارتند از:

 مراقبت‌هاي خانگي و روزمره

هميشه بايد به ياد داشته باشيم كه پيشگيري بهتر از درمان است. مراقبت‌هاي خانگي از دندان به معناي مراقبت اوليه هستند و انجام آنها مي‌تواند از بروز بسياري از مشكلات مرتبط با دهان و دندان پيشگيري كند.  پس اولين قدم براي داشتن دندان و لبخندي زيبا، داشتن عادات مناسب و صحيح در منزل است. رعايت نكات زير در زندگي روزمره باعث مي‌شود تا بتوانيد از شر مشكلات مرتبط با دندان خلاص شويد و در نتيجه بدن و رواني سالم‌تر داشته باشيد.

1.       مسواك مناسبي انتخاب كنيد

بهترين نوع مسواك براي دندان‌ها، مسواكي نرم است كه به ميناي دندان شما آسيب نرساند. متاسفانه برخي از افراد به اشتباه مسواك‌هاي زبرتر را انتخاب مي‌كنند. اين افراد گمان مي‌‌كنند كه انتخاب مسواك زبر به تميزتر شدن دندان‌هايشان كمك مي‌كند. فراموش نكنيد كه به طور متوسط هر 4 ماه يكبار، مسواك خود را عوض كنيد.

2.      حداقل دوبار در روز مسواك بزنيد

براي اينكه بتوانيد پلاك‌ها، جرم‌‌ها و اسيدهاي چربي كه به ميناي دندان آسيب مي‌ز‌نند را از بين ببريد، حداقل دو بار در روز مسواك بزنيد. فراموش نكنيد كه مسواك زدن قبل از خواب اهميت بسزايي در داشتن دندان‌هايي سالم دارد.

3.     حتما از دهان‌شويه استفاده كنيد

استفاده از دهان‌شويه‌ مناسب نه تنها باعث مي‌شود دهان خوشبوتري داشته باشيد، بلكه به سفيدتر ماندن دندان‌ها نيز كمك شاياني مي‌كنند.

4.     هرگز نخ‌دندان را فراموش نكنيد

استفاده از دهان‌شويه و مسواك بدون نخ‌دندان، تقريبا بي فايده است. جرم و پلاك‌هايي در قسمت‌هايي از دندان‌ها وجود دارند كه صرفا با مسواك زدن از بين نمي‌روند. با استفاده از نخ‌دندان مي‌توانيد تمامي تكه‌هاي به‌جا مانده از غذا و مواد خوراكي را كاملا از دندان‌هاي خود پاك كنيد.

5.     از ايجاد رنگدانه توسط نوشيدني‌ها آگاه باشيد

قهوه، چاي و آب ميوه‌هاي رنگي مي‌توانند اثر لك بر روي دندان‌هاي شما به جا بگذارند. براي جلوگيري از اين مسأله مي‌توانيد آبميوه‌ها را با ني بنوشيد و پس از نوشيدن چاي و قهوه به سادگي دهان خود را با آب بشوييد.

6.      سيگار نكشيد

عادت‌هايي مثل سيگار و قليان كشيدن را تا حد امكان كنار بگذاريد. مصرف دخانيات نه تنها باعث ايجاد لك بر روي دندان‌ها مي‌شود بلكه مي‌تواند سلامت دهان و دندان را به طور جدي به خطر بياندازد.

7.     مواد قندي و شيريني‌جات كمتري مصرف كنيد

استفاده بيش از حد بسياري از شكلات، شيريني و غذاهاي شيرين مي‌تواند سلامت دندان‌هاي شما را به خطر بيندازد. استفاده از سبزيجات براي سلامتي دهان، دندان و جسم شما فوق‌العاده است. از آنجايي كه ايمپلنت دندان هم دقيقا ساختاري مشابه دندان طبيعي دارد، تمامي موارد فوق را بايد براي مراقبت از ايمپلنت دندان هم به كار برد.

 

 

 

 مراجعه به دندانپزشك

استفاده از راه‌كارهاي خانگي بيشتر مناسب پيشگيري از آسيب و سفيد نگه داشتن دندان‌ها است. اگر دندان‌هاي شما دچار آسيب شده‌اند و يا دندان‌هاي مرتبي نداريد، راه‌كارهاي خانگي تأثير چنداني بر بهبود وضعيت شما نخواهند داشت و بهتر است به يك كلينيك دندانپزشكي و متخصص ايمپلنت مراجعه كنيد.

امروزه بسياري از افراد از اين گزينه براي زيباتر كردن دندان‌ها و لبخندشان استفاده مي‌كنند. شايد در نگاه اول اينگونه تصور كنيد كه ايمپلنت دندان جايگزين دندان از دست رفته باشد اما امروزه با تكنولوژي هاي جديد كاشت ايمپلنت دندان ، مي توان لبخندي زيبا را طراحي نمود و جايگزين دندان از دست رفته كرد، و از داشتن ايمپلنت دندان زيبايي كه در دهانتان مي درخشد، لذت ببريد.

 

 

كاشت ايمپلنت  دندان

عموما جاي خالي يك دندان از دست رفته يا كشيده شده، حس بسيار بدي را در افراد ايجاد مي‌كند، كه گاهي حتي باعث از دست رفتن اعتماد به نفس افراد نيز مي شود. استفاده از دندان مصنوعي نيز براي همه به خصوص براي نسل جوان گزينه مناسبي نمي تواند باشد و حس ناخوشايندي به اين افراد  دست مي دهد. خوشبختانه با استفاده از ايمپلنت دندان افراد به راحتي مي‌توانند جاي دندان خالي را پركنند.

برخلاف دندان مصنوعي، ايمپلنت ‌ها متحرك نيستند و دقيقاً همانند يك دندان واقعي عمل مي‌كنند. اين نوع دندان از يك پين تيتانيوم ساخته مي‌شود كه در درون استخوان فك پيچ مي‌شود.

همه افراد اغلب در موارد زير از ايمپلنت دندان استفاده مي‌كنند:

·         براي پر كردن جاي خالي دندان كشيده شده

·         براي پر كردن فاصله زيادي كه بين دندان هاي طبيعي وجود دارد

 

 

خوشبختانه ايمپلنت دندان ظاهري كاملا طبيعي دارند و به زيبا‌تر شدن دندان‌ها و لبخند شما بسيار كمك مي‌كنند. اين نوع دندان، كاملا قدرت يك دندان طبيعي را دارد و مشكلي در فك و تلكم ايجاد نمي‌كند. با استفاده از طرح لبخند در ايمپلنت، براي داشتن لبخند زيبا ديگر نيازي به لمينت دندان نيست. صرف نظر از قيمت ايمپلنت دندان، همواره لبخندي زيبا، مادام العمر و ماندگار خواهيد داشت.

 

دندان‌ها عضو مهمي از بدن ما هستند. اگر دندان سالمي داريد، حتماً با استفاده از راه‌كارهاي خانگي به فكر بهبود بهداشت دهان و دندان خود باشيد و از ايجاد آسيب‌هاي احتمالي در آينده جلوگيري كنيد. مراجعه مرتب به دندان پزشك براي اطمينان از سلامتي دندان‌هايتان را نيز در برنامه زندگي خود قرار دهيد.

 نقش ژنتيك در داشتن دندان و لبخندي زيبا نيز انكار‌ناپذير است. اما هيچ مشكلي بدون راه حل نيست. پس در صورتي كه دچار مشكلات دندان هستيد و دوست داريد صورتي جذاب‌تر و دلنشين‌تر داشته باشيد، به راحتي از كنار مسائل و مشكلات مربوط به دهان و دندان خود نگذريد. با مراجعه به يك دندانپزشك متخصص در صدد حل مسائل و بهبود ظاهر دندان‌هاي خود برآييد.

 

 

مقالات مرتبط ديگر درباره  ايمپلنت :  drsojodi - implantcenter - nabzema - drmehrdad - dmcc - irisclinic

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۳:۴۰:۰۰ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

ايمپلنت اروپايي

كشور هاي اروپايي در ساخت ايمپلنت شامل دو دسته هستند. يك گروه از سازندگان ايمپلنت اروپايي با كيفيت درجه يك ايمپلنت خود را روانه بازار مي كنند؛ اما گروه ديگر داراي ايمپلنت و قطعات درجه دوم هستند. كشور سوئيس نه تنها در اروپا بلكه در جهان نيز بسيار معروف مي باشد و ايمپلنت اروپايي اشترومن جزء برترين برندهاي ايمپلنت توليد شده در اروپا مي باشد. به طور كلي ايمپلنت اروپايي تنوع گسترده اي از سازندگان را شامل مي شود كه از كشور آلمان گرفته تا سوئيس، فرانسه، اسپانيا، ايتاليا و ... در اين گستردگي سهيم مي باشند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۴۲:۴۴ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

 

ايمپلنت آمريكايي

كشور آمريكا شايد فعال ترين كشور در زمينه ساخت قطعات ايمپلنت باشد. كه بسيار جدي و منسجم در اين زمينه پيش مي رود. از همين رو در اين مقاله هم به عنوان پيشرو از اين كشور شروع نموديم براي معرفي كشور ها و برند هاي سازنده ايمپلنت دندان.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ايمپلنت آمريكايي،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۴۸:۰۰ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

مراحل كاشت ايمپلنت دندان
 
دلايل زيادي براي كاشت ايمپلنت دندان وجود دارد. همه افرادي كه يك يا چند دندان خود را به هر دليلي از دست داده ‌اند، در صورتي كه استخوان فك آنها به اندازه كافي محكم باشد كه بتواند ايمپلنت را پشتيباني كند، مي‌توانند ايمپلنت دندان بكارند. جراحي كاشت ايمپلنت همانند هر عمل جراحي ديگر مي‌تواند عوارض يا خطراتي داشته باشد اما احتمال موفقيت ايمپلنت بسيار بالا بوده و اگر جراح خوبي انتخاب كرده باشيد اصلاً نبايد نگران باشيد. در واقع احتمال بروز مشكلات و عوارض در كاشت ايمپلنت نادر است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۲:۰۱ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

ايمپلنت دندان يك ميله كوچك تيتانيومي يا زيركونيا است كه معمولاً شكل پيچ بوده و در داخل استخوان فك جايگذاري مي‌شود. سپس بر روي آن‌ها روكش دندان يا پروتز مصنوعي ديگري نصب مي‌شود تا عملكرد و زيبايي مشابه دندان خودتان را داشته باشد.
تيتانيوم فلز سازگار با بدن است كه توسط بدن پس زده نمي‌شود و استخوان پيرامون آن مي‌تواند رشد كرده و با آلياژ تيتانيومي ايمپلنت آميخته شده و به آن جوش بخورد. همين امر باعث مي‌شود دندان ايمپلنتي ثباتي مشابه دندان واقعي داشته باشد و بتوانيد درست همانند دندان خودتان از آن استفاده كنيد. به طور كلي دندان ايمپلنتي از سه قطعه اصلي پايه ايمپلنت ( فيكسچر)، اباتمنت و روكش دندان تشكيل شده است. روكش دندان تنها بخشي از دندان ايمپلنتي است كه در دهان مي‌توانيد ببينيد و بقيه آن در زير روكش و لثه قرار دارد.

انواع ايمپلنت دندان
به‌ طور كلي ايمپلنت دندان از نظر محل كاشت به دو دسته كلي داخل استخواني يا اندوستيل و روي استخواني يا ساب پريوستيل دسته بندي مي‌شود. امروزه ايمپلنت داخل استخواني رايج بوده و به ندرت از ايمپلنت روي استخواني استفاده مي‌شود. همچنين ايمپلنت دندان از نظر قطر به دو نوع ايمپلنت معمولي و ميني ايمپلنت دسته‌ بندي مي‌شود. ايمپلنت دندان از نظر شكل بدنه نيز به انواع مختلف استوانه ‌اي، مخروطي و غيره تقسيم بندي مي‌شود. برخي انواع ايمپلنت دندان داراي سطح صاف هستند در حالي ‌كه برخي ديگر سطح زبري دارند. نوع ايمپلنت دندان بسته به شرايط انتخاب مي‌شود.

معاينه پيش از كاشت ايمپلنت دندان
پيش از اين كه دندانپزشك اقدام به عمل جراحي كاشت ايمپلنت دندان كند، ابتدا بايد وضعيت را بررسي كند تا مطمئن شود شرايط لازم براي كاشت ايمپلنت را داريد. براي اين منظور سابقه پزشكي و دندانپزشكي از بيمار دريافت مي‌شود. سپس دهان كاملاً معاينه مي‌شود تا در صورتي كه هر گونه مشكلي در سلامت دهان و دندان وجود دارد، شناسايي و برطرف شود. در صورتي كه پوسيدگي دندان يا عفونت لثه وجود داشته باشد ابتدا بايد درمان شده و سپس اقدام به كاشت ايمپلنت شود. همچنين عكس پرتوي ايكس كاملي از دهان گرفته مي‌شود تا موقعيت ساختارهاي ديگر مانند عصب ها، سينوس‌ها، ريشه ‌هاي دندان‌هاي مجاور و لثه كامل بررسي شود. همچنين كيفيت و كميت استخوان فك ارزيابي مي‌شود تا اطمينان حاصل شود شرايط لازم براي كاشت ايمپلنت وجود دارد. ممكن است براي بررسي دقيق‌تر، سي ‌تي ‌اسكن انجام شود. در صورتي كه سيگاري هستيد از شما خواسته مي‌شود مدتي پيش از عمل جراحي، سيگار را كنار بگذاريد. همچنين وضعيت سلامت عمومي بيمار از جمله بيماري‌هاي سيستمي مانند ديابت و ضعف سيستم ايمني مدنظر قرار مي‌گيرد.

شرايط لازم براي كاشت ايمپلنت دندان
براي كاشت ايمپلنت بايد استخوان فك در محل كاشت ايمپلنت، از ارتفاع و پهناي كافي برخوردار باشد. در صورتي كه مدت زيادي است جاي دندان خالي مانده يا دندان مصنوعي استفاده كرده ‌ايد احتمالاً بخشي از استخوان فك بازجذب شده و تحليل رفته است. همچنين در برخي افراد استخوان فك باريكتر از ديگران است. گاهي اوقات نيز در اثر بيماري يا جراحات استخوان فك تخريب مي‌شود. در هر صورت مي‌توان با پيوند استخوان، اين مشكل را حل كرد و استخوان فك را آماده كاشت ايمپلنت نمود. همچنين مي‌توان از روش‌هاي ديگري مانند انواع ديگر ايمپلنت دندان استفاده كرد.
توجه داشته باشيد براي كاشت ايمپلنت دندان بايد از نظر سلامتي در وضعيت مطلوبي قرار داشته باشيد.

عمل جراحي كاشت ايمپلنت دندان
براي كاشت ايمپلنت دندان، ابتدا ماده بي ‌حسي تزريق مي‌شود. سپس برشي در لثه ايجاد شده و با استفاده از دريل دندانپزشكي سوراخي متناسب با ابعاد پايه ايمپلنت، در استخوان فك ايجاد مي‌شود تا ايمپلنت دندان در داخل آن قرار بگيرد. سپس لثه روي ايمپلنت را پوشانده و بخيه مي‌شود. پس از چند ماه كه استخوان رشد كرده و به ايمپلنت جوش خورد، پروتز مصنوعي بر روي آن نصب مي‌شود. اين فرايند ممكن است چندين ماه طول بكشد.

روش‌هاي مختلف جراحي كاشت ايمپلنت
كاشت ايمپلنت دندان معمولاً به صورت دو مرحله ‌اي صورت مي‌گيرد. در اين فرآيند پس از جايگذاري ايمپلنت، لثه روي ايمپلنت را مي‌پوشاند و پس از چندين ماه كه فرآيند جوش خوردن استخوان به ايمپلنت كامل شد، جراحي ساده ‌اي انجام مي‌شود كه در طي آن مجدداً لثه برش خورده و روي ايمپلنت باز مي‌شود. در اين جلسه اباتمنت روي ايمپلنت سوار شده و يكي دو هفته بعد پروتز مصنوعي بر روي آن نصب مي‌شود تا شما صاحب دندان شويد .
با اين وجود، برخي افراد ترجيح مي‌دهند تنها يك عمل جراحي داشته باشند. به اين روش كاشت يك مرحله ‌اي گفته مي‌شود كه در طي آن در پايان جلسه اول لثه روي ايمپلنت آن را نمي‌پوشاند بلكه پيچ درپوش بر روي ايمپلنت بسته شده و لثه آن را احاطه مي‌كند. به اين ترتيب چند ماه بعد كه قرار است روكش دندان نصب شود، نيازي به برش لثه نيست و اباتمنت بدون جراحي بر روي ايمپلنت نصب مي‌شود. مشكل اين روش در اين است كه پيچ فلزي از لثه بيرون زده و ديده مي‌شود. روشي ديگري نيز براي كاشت ايمپلنت دندان وجود دارد كه به آن بارگذاري فوري يا كاشت يك ‌روزه ايمپلنت گفته مي‌شود. در اين روش در همان روز جايگذاري ايمپلنت ، روكش دندان بر روي آن نصب مي‌شود تا جاي دندان خالي نماند.
در روش ديگر كه به آن كاشت ايمپلنت بلافاصله پس از كشيدن دندان يا به اختصار كاشت فوري ايمپلنت گفته مي‌شود، در همان جلسه ‌اي كه دندان كشيده مي‌شود در جاي آن ايمپلنت دندان مي‌گيرد.

هزينه كاشت ايمپلنت دندان
هزينه قطعي كاشت ايمپلنت بستگي به عوامل زيادي دارد. مسلماً هر چه تعداد دندان‌هايي كه مي‌خواهيد جايگزين كنيد بيشتر باشد، هزينه درماني بيشتر خواهد شد. همچنين عواملي مانند درمان‌هاي جانبي، نوع ايمپلنت نوع روكش يا هر پروتز ديگري كه استفاده مي‌شود ، نوع اباتمنت، روش كاشت ايمپلنت كه ممكن است يك مرحله ‌اي يا دو مرحله ‌اي باشد، بارگذاري فوري باشد و يا به شكل معمولي انجام شود، تخصص دندان‌پزشك و پوشش بيمه متفاوت است.

فوايد كاشت ايمپلنت دندان
فوايد كاشت ايمپلنت را به صورت خلاصه مي‌توان بدين صورت بيان كرد:
•    جلوگيري از انحراف دندان‌هاي مجاور
•    كمك به بهبود جويدن غذا
•    بهبود تلفظ حروف و آواها
•    جلوگيري از تحليل رفتن استخوان فك
•    كاهش احتمال عفونت لثه در جاي خالي دندان
•    پايه محكمي براي ثابت نگهداشتن پروتزهاي مصنوعي دندان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ايمپلنت دندان چيست،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۳:۰۵ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

لمينت دندان چيست؟

 

در كلينيك دندانپزشكي ايمپلنت و زيبايي دكتر سجودي، كاشت ايمپلنت دندان با ليزر، لمينت دندان، جراحي لثه با ليزر، جرم‌گيري دندان و بازسازي استخوان انجام مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۰:۵۰ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

شركت Johnson & Johnson Medical Devices امروز اعلام كرد كه DePuy Synthes راه اندازي دستگاه Interbody Expocable LIFT در آمريكا را راه اندازي كرده است. Implant CONCORDE LIFT براي درمان بيماران مبتلا به بيماري ديسكشن دژنراتيو به عنوان بخشي از ارائه جديد به نام UNLEASH MIS TLIF (Transforaminal Lumbar Interbody فيوژن) راه حل روش. سيستم كامل شامل مجموعه اي از راه حل هاي جامع براي كمك به ساده مراحل كليدي اين عمل با افزايش بهره وري جراحي است.

در طي عمل جراحي فيوژن ستون فقرات، ديسك دژنره حذف مي شود و دستگاه Interbody Expocable CONCORDELIFT در جاي خود كاشته مي شود تا به افزايش ارتفاع ديسك بين دو مهره در ستون فقرات بازگردد.

جان هال (MD) گفت: "من امتياز يكي از اولين موارد جراحي فيوژن ستون فقرات را با استفاده از ايمپلنت CONCORDE LIFT در ايالات متحده انجام دادم و از آنچه كه من توانستم با استفاده از اين دستگاه استفاده كنم خيلي خوشحال شدم." جراح تروماي اسپاين و ارتوپدي. "من معتقدم كه قادر به دسترسي به ديسك از طريق يك فضاي كوچك است و سپس به طور قابل توجهي گسترش قفس را براي پر كردن فضاي ديسك به من اجازه مي دهد براي دستيابي به يك فيوژن قابل اعتماد."

تا سال 2020، تخمين زده مي شود كه نيمي از روش هاي همجوشي ستون فقرات با استفاده از يك روش حداقل تهاجمي انجام مي شود. در حالي كه داراي منحني شفاف يادگيري است، جراحي حداقل مهاجم ستون فقرات با كاهش عوارض، كاهش خونريزي، آسيب عضلاني و درد همراه است، و بهبودي سريعتر در بيماران نسبت به جراحي ستون فقرات معمول است.

اين روش راه حل TLIF MIS توسط DePuy Synthes Spine به منظور ساده سازي مراحل كليدي جراحي MIS TLIF طراحي شده است و علاوه بر اين شامل دستگاه Discectomy CONCORDE Clear MIS و سيستم VIPEP PRIME براي قرار دادن پيچ پري كتال مي باشد. در اينجا مراحل مربوط به اين مراحل وجود دارد:

    
دستگاه Discectomy Clear MIS يكبار مصرف، اجازه مي دهد تا فرآيند حذف ديسك هاي پاك كننده با استفاده از ابزارهاي كمتري انجام شود، در حالي كه افزايش مقدار مواد ديسك در مقايسه با ابزار ديسككتومي استاندارد كاهش مي يابد.
    
دستگاه Interbody Expandable CONCORDE LIFT هنگامي كه ديسك پاك شده است وارد شده است. با استفاده از اين ايمپلنت، جراح مي تواند قفسه را به طور خاص متناسب با قفس به يك آناتومي بيمار فرد بدون محدوديت زماني كه از پيش تعيين شده است. ابزار دقيق ارائه بازخورد لمسي در طول مانور انبساط و سيستم ارائه مي دهد جراحان گزينه به عقب پر فضا با پيوند استخوان حتي پس از قفس به طور كامل گسترش يافته است.
    
سيستم VIPER PRIME با هدف بهره وري، چندين ابزار را به يك ابزار وارد كننده پيچ متصل مي كند و جراح را قادر مي سازد تا در يك گذر يك وسيله نقليه به داخل حفره برش پوستي اعمال شود.

اين پيشنهاد جديد نشان دهنده تعهد شركت به سيستم عامل نوآورانه است كه براي كاهش پيچيدگي جراحي، بهبود نتايج بيماران و كاهش هزينه ها طراحي شده است. در يك مطالعه آزمايشگاهي آناتوميك، اين MIS TLIF راه حل پيشنهاد كاهش بالقوه در پاس ابزار و كاهش زمان عمل در طول حذف ديسك، كاشت قفس و قرار دادن پيچ در مقايسه با گروه كنترل از ارائه محصول نشان داد. بر اساس نشانه هاي اوليه از اين مطالعه جسد اميدوار كننده، DePuy SYNTHES در حال سرمايه گذاري در يك مطالعه اقتصادي بهداشتي علاوه بر يك مطالعه باليني براي ارزيابي منافع بالقوه از راه حل رويه از بند باز كردن MIS TLIF در مقايسه با روش هاي سنتي MIS TLIF.

"اين راه حل از بند باز كردن ارائه يك ارائه جديد براي كمك به كاهش پيچيدگي هاي مرتبط با عمل جراحي ستون فقرات با حداقل تهاجم در حالي كه كاهش هزينه ها و يا رد پاي، گفت:" Nadav تومر، رئيس جمهور در سراسر جهان، DePuy SYNTHES ستون فقرات. "DePuy Synthes متعهد به نوآوري ابزار و فن آوري مورد نياز براي خدمت به بيماران بيشتر در سطح جهان در طيف وسيعي از تنظيمات مراقبت از طريق ارائه راهكارهاي رويه اي مخرب است كه نتايج را بهبود مي بخشد كه از شواهد باليني و اقتصادي واقعي جهان پشتيباني مي شود."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: استفاده از ايمپلنت،
موضوع:
[ ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۵:۳۴ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

 

 ايمپلنت چيست؟

اگر فردي دندان خود را از دست بدهد ايمپلنت يا فيكسچر در اندازه همان ريشه به جاي آن قرار داده مي شود. فيكسچرها قطعاتي در اندازه دندان طبيعي مي باشند.  فيكسچر ها توسط ابزار بسيار دقيقي كنترل مي گردند و توسط دستگاه هاي بسيار دقيق ساخته مي شود.

 

ايمپلنتولوژيست

 

ماده اي كه در ساخت ايمپلنت دندان استفاده مي شود، تيتانيوم است كه در واقع فلزي با كيفيت خوب محسوب مي شود. اين قطعات از جنس تيتانيوم هستند كه داراي تطابق بيولوژيك با بدن مي باشند و هيچگونه واكنش آلرژيك با بدن ندارند. تيتانيوم باعث ايجاد يك لايه محافظ در برابر خوردگي و تحليل بر روي سطح خود مي شود. خاصيت غير مغناطيسي بودن آن و مقاومت در برابر اكسيژن و تركيبات اسيد و نمك شرايط لازم را براي استفاده از آن در ساختار استخوان فراهم مي كند. به دليل خصوصيات ذكرشده ، هنگامي كه فيكسچر در فك بيمار قرار بگيرد، يك جسم خارجي به شمار نمي رود و با قرارگرفتن در فك بيمار با آن سازگار مي شود. قطعه فيكسچر باعث رشد استخوان هاي كنار دندان هم مي شود و از تحليل استخوان فك جلوگيري به عمل مي آورد.


نقش ليزر در جراحي ايمپلنت چيست؟

جراحي ايمپلنت با ليزر گزينه بهتر و با آسيب كمتر به بافت نرم و سخت در دندانپزشكي ايمپلنت ايفا مي كند.استفاده از ليزر در جراحي ايمپلنت سبب مي شود، محل جراحي با حداقل آسيب به بافت نرم و سخت، آماده شود .در واقع ما جراحي آتروماتيك و بدون آسيب در جراحي ايمپلنت با ليزر خواهيم داشت. در جراحي ايمپلنت با ليزر، ما قادر خواهيم بود فقط بافتهايي را كه نياز داريم، برداريم و به بافتهاي سالم اطراف، آسيبي وارد نمي كنيم.برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسيب خواهد بود.دقت انجام جراحي در اين روش بسيار افزايش دارد و خونريزي مانند روش جراحي با تيغ، نخواهيم داشت.

مزيت بزرگ ديگر جراحي ايمپلنت ليزر اين است كه پروسه بهبود زخم را سرعت ميبخشد. ما فقط بافت هدف را از بقيه بافتها جدا ميكنيم و به بافتهاي مجاور،  آسيب غير ضروري نمي زنيم. اين مزيت، فرايند التيام زخم را بهبود ميبخشد. جراحي ليزر به طور بسيار موثري، واكنش التهابي بافت را كاهش مي دهد يا از آن جلوگيري مي نمايد. همچنين ترشح آنزيم هاي بازدارنده فرايند التهابي را تقويت ميكند. ليزر خواص ضد ميكروبي هم دارد كه مشكلات عفونت را بر طرف مي نمايد. در آخر ليزر سبب تحريك التيام بافت سخت و نرم مي گردد. نتيجه نهايي اين نوع جراحي، بهبود و التيام  بهتر زخم نسبت به روشهاي قديمي جراحي است.روشهاي قديمي جراحي ايمپلنت اين مزيت ها را ندارند.
 
آيا از ليزر مي توان براي برداشتن آلوده اطراف ايمپلنت كه دچار التهاب شده، استفاده كرد؟
پاسخ بلي است.اين يكي از مهمترين مزيت ها و نقشهاي كاربرد ليزر در جراحي ايمپلنت ليزر است.انرژي ليزر خواص ضد ميكروبي  دارد كه باكتريهاي آسيب رسان را از بين ميبرد. پس از برداشتن بافت آلوده اطراف ايمپلنت و تميز كردن ناحيه مورد نظر، ميتوانيم التيام و بهبود بافت هاي سخت و نرم را با ليزر تحريك كنيم.

منبع: سايت دكتر سجودي

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۸:۰۷ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند