همه اطلاعات ايمپلنت و كاشت دندان
همه چيز درباره ايمپلنت

شركت Johnson & Johnson Medical Devices امروز اعلام كرد كه DePuy Synthes راه اندازي دستگاه Interbody Expocable LIFT در آمريكا را راه اندازي كرده است. Implant CONCORDE LIFT براي درمان بيماران مبتلا به بيماري ديسكشن دژنراتيو به عنوان بخشي از ارائه جديد به نام UNLEASH MIS TLIF (Transforaminal Lumbar Interbody فيوژن) راه حل روش. سيستم كامل شامل مجموعه اي از راه حل هاي جامع براي كمك به ساده مراحل كليدي اين عمل با افزايش بهره وري جراحي است.

در طي عمل جراحي فيوژن ستون فقرات، ديسك دژنره حذف مي شود و دستگاه Interbody Expocable CONCORDELIFT در جاي خود كاشته مي شود تا به افزايش ارتفاع ديسك بين دو مهره در ستون فقرات بازگردد.

جان هال (MD) گفت: "من امتياز يكي از اولين موارد جراحي فيوژن ستون فقرات را با استفاده از ايمپلنت CONCORDE LIFT در ايالات متحده انجام دادم و از آنچه كه من توانستم با استفاده از اين دستگاه استفاده كنم خيلي خوشحال شدم." جراح تروماي اسپاين و ارتوپدي. "من معتقدم كه قادر به دسترسي به ديسك از طريق يك فضاي كوچك است و سپس به طور قابل توجهي گسترش قفس را براي پر كردن فضاي ديسك به من اجازه مي دهد براي دستيابي به يك فيوژن قابل اعتماد."

تا سال 2020، تخمين زده مي شود كه نيمي از روش هاي همجوشي ستون فقرات با استفاده از يك روش حداقل تهاجمي انجام مي شود. در حالي كه داراي منحني شفاف يادگيري است، جراحي حداقل مهاجم ستون فقرات با كاهش عوارض، كاهش خونريزي، آسيب عضلاني و درد همراه است، و بهبودي سريعتر در بيماران نسبت به جراحي ستون فقرات معمول است.

اين روش راه حل TLIF MIS توسط DePuy Synthes Spine به منظور ساده سازي مراحل كليدي جراحي MIS TLIF طراحي شده است و علاوه بر اين شامل دستگاه Discectomy CONCORDE Clear MIS و سيستم VIPEP PRIME براي قرار دادن پيچ پري كتال مي باشد. در اينجا مراحل مربوط به اين مراحل وجود دارد:

    
دستگاه Discectomy Clear MIS يكبار مصرف، اجازه مي دهد تا فرآيند حذف ديسك هاي پاك كننده با استفاده از ابزارهاي كمتري انجام شود، در حالي كه افزايش مقدار مواد ديسك در مقايسه با ابزار ديسككتومي استاندارد كاهش مي يابد.
    
دستگاه Interbody Expandable CONCORDE LIFT هنگامي كه ديسك پاك شده است وارد شده است. با استفاده از اين ايمپلنت، جراح مي تواند قفسه را به طور خاص متناسب با قفس به يك آناتومي بيمار فرد بدون محدوديت زماني كه از پيش تعيين شده است. ابزار دقيق ارائه بازخورد لمسي در طول مانور انبساط و سيستم ارائه مي دهد جراحان گزينه به عقب پر فضا با پيوند استخوان حتي پس از قفس به طور كامل گسترش يافته است.
    
سيستم VIPER PRIME با هدف بهره وري، چندين ابزار را به يك ابزار وارد كننده پيچ متصل مي كند و جراح را قادر مي سازد تا در يك گذر يك وسيله نقليه به داخل حفره برش پوستي اعمال شود.

اين پيشنهاد جديد نشان دهنده تعهد شركت به سيستم عامل نوآورانه است كه براي كاهش پيچيدگي جراحي، بهبود نتايج بيماران و كاهش هزينه ها طراحي شده است. در يك مطالعه آزمايشگاهي آناتوميك، اين MIS TLIF راه حل پيشنهاد كاهش بالقوه در پاس ابزار و كاهش زمان عمل در طول حذف ديسك، كاشت قفس و قرار دادن پيچ در مقايسه با گروه كنترل از ارائه محصول نشان داد. بر اساس نشانه هاي اوليه از اين مطالعه جسد اميدوار كننده، DePuy SYNTHES در حال سرمايه گذاري در يك مطالعه اقتصادي بهداشتي علاوه بر يك مطالعه باليني براي ارزيابي منافع بالقوه از راه حل رويه از بند باز كردن MIS TLIF در مقايسه با روش هاي سنتي MIS TLIF.

"اين راه حل از بند باز كردن ارائه يك ارائه جديد براي كمك به كاهش پيچيدگي هاي مرتبط با عمل جراحي ستون فقرات با حداقل تهاجم در حالي كه كاهش هزينه ها و يا رد پاي، گفت:" Nadav تومر، رئيس جمهور در سراسر جهان، DePuy SYNTHES ستون فقرات. "DePuy Synthes متعهد به نوآوري ابزار و فن آوري مورد نياز براي خدمت به بيماران بيشتر در سطح جهان در طيف وسيعي از تنظيمات مراقبت از طريق ارائه راهكارهاي رويه اي مخرب است كه نتايج را بهبود مي بخشد كه از شواهد باليني و اقتصادي واقعي جهان پشتيباني مي شود."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: استفاده از ايمپلنت،
موضوع:
[ ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۵:۳۴ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

 

 ايمپلنت چيست؟

اگر فردي دندان خود را از دست بدهد ايمپلنت يا فيكسچر در اندازه همان ريشه به جاي آن قرار داده مي شود. فيكسچرها قطعاتي در اندازه دندان طبيعي مي باشند.  فيكسچر ها توسط ابزار بسيار دقيقي كنترل مي گردند و توسط دستگاه هاي بسيار دقيق ساخته مي شود.

 

ايمپلنتولوژيست

 

ماده اي كه در ساخت ايمپلنت دندان استفاده مي شود، تيتانيوم است كه در واقع فلزي با كيفيت خوب محسوب مي شود. اين قطعات از جنس تيتانيوم هستند كه داراي تطابق بيولوژيك با بدن مي باشند و هيچگونه واكنش آلرژيك با بدن ندارند. تيتانيوم باعث ايجاد يك لايه محافظ در برابر خوردگي و تحليل بر روي سطح خود مي شود. خاصيت غير مغناطيسي بودن آن و مقاومت در برابر اكسيژن و تركيبات اسيد و نمك شرايط لازم را براي استفاده از آن در ساختار استخوان فراهم مي كند. به دليل خصوصيات ذكرشده ، هنگامي كه فيكسچر در فك بيمار قرار بگيرد، يك جسم خارجي به شمار نمي رود و با قرارگرفتن در فك بيمار با آن سازگار مي شود. قطعه فيكسچر باعث رشد استخوان هاي كنار دندان هم مي شود و از تحليل استخوان فك جلوگيري به عمل مي آورد.


نقش ليزر در جراحي ايمپلنت چيست؟

جراحي ايمپلنت با ليزر گزينه بهتر و با آسيب كمتر به بافت نرم و سخت در دندانپزشكي ايمپلنت ايفا مي كند.استفاده از ليزر در جراحي ايمپلنت سبب مي شود، محل جراحي با حداقل آسيب به بافت نرم و سخت، آماده شود .در واقع ما جراحي آتروماتيك و بدون آسيب در جراحي ايمپلنت با ليزر خواهيم داشت. در جراحي ايمپلنت با ليزر، ما قادر خواهيم بود فقط بافتهايي را كه نياز داريم، برداريم و به بافتهاي سالم اطراف، آسيبي وارد نمي كنيم.برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسيب خواهد بود.دقت انجام جراحي در اين روش بسيار افزايش دارد و خونريزي مانند روش جراحي با تيغ، نخواهيم داشت.

مزيت بزرگ ديگر جراحي ايمپلنت ليزر اين است كه پروسه بهبود زخم را سرعت ميبخشد. ما فقط بافت هدف را از بقيه بافتها جدا ميكنيم و به بافتهاي مجاور،  آسيب غير ضروري نمي زنيم. اين مزيت، فرايند التيام زخم را بهبود ميبخشد. جراحي ليزر به طور بسيار موثري، واكنش التهابي بافت را كاهش مي دهد يا از آن جلوگيري مي نمايد. همچنين ترشح آنزيم هاي بازدارنده فرايند التهابي را تقويت ميكند. ليزر خواص ضد ميكروبي هم دارد كه مشكلات عفونت را بر طرف مي نمايد. در آخر ليزر سبب تحريك التيام بافت سخت و نرم مي گردد. نتيجه نهايي اين نوع جراحي، بهبود و التيام  بهتر زخم نسبت به روشهاي قديمي جراحي است.روشهاي قديمي جراحي ايمپلنت اين مزيت ها را ندارند.
 
آيا از ليزر مي توان براي برداشتن آلوده اطراف ايمپلنت كه دچار التهاب شده، استفاده كرد؟
پاسخ بلي است.اين يكي از مهمترين مزيت ها و نقشهاي كاربرد ليزر در جراحي ايمپلنت ليزر است.انرژي ليزر خواص ضد ميكروبي  دارد كه باكتريهاي آسيب رسان را از بين ميبرد. پس از برداشتن بافت آلوده اطراف ايمپلنت و تميز كردن ناحيه مورد نظر، ميتوانيم التيام و بهبود بافت هاي سخت و نرم را با ليزر تحريك كنيم.

منبع: سايت دكتر سجودي

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۸:۰۷ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب